Uniwersalne meble ogrodowe, które możesz wykorzystać we wnętrzach

Granica między strefą zewnętrzną i wewnętrzną powoli się zaciera, z korzyścią dla ogólnego designu. Uniwersalne meble ogrodowe pozwalają korzystać z siebie przez okrągły rok!

Przez minione dekady meble outdoorowe traktowane były powszechnie jako prowizoryczna alternatywa, która pozwala usiąść lub położyć się na świeżym powietrzu. Stąd pomysły na plastikowe stoły z krzesłami o nieprzyjemnej wręcz aparycji czy praktyczne, metalowe zestawy, które również nie zachwycały estetyką. Ale ten trend zaczął się zmieniać, w miarę jak społeczeństwo zainteresowało się intensywnym wykorzystaniem ogrodu. Imprezy nad basenem, jadanie pod gołym niebem, grillowanie z przyjaciółmi – wszystko to znacząco posunęło wagę elegancji tarasowej aranżacji.

Z drugiej strony, w sezonie jesienno-zimowym, stęsknieni za słońcem chętnie szukamy alternatywnych sposobów na „podładowanie” wewnętrznych akumulatorów. Zimowe ogrody czy zabudowane tarasy stają się rzeczywistością w coraz większej liczbie domów rodzinnych.

Termorattan czyli tworzywo XXI wieku

Przełomem w produkcji mebli ogrodowych było wynalezienie syntetycznych włókien, z których da się wytwarzać plecionki wyglądem przypominające rattan czy tekstylne włókna. Polietylenowe struktury wbrew stereotypowym skojarzeniom prezentują się naprawdę bardzo elegancko, wręcz prestiżowo, a, co najważniejsze, mogą przyjmować różne odcienie. W outdoorowym wykorzystaniu nie bledną, nie wyciągają się i nie pękają z powodu wilgoci czy różnic temperaturowych, zaś przestawione do wnętrz w niczym nie przypominają plastykowych mebli sprzed lat.

W rezultacie meble technorattanowe krzesła, fotele, a nawet sofy z technorattanu można śmiało wykorzystywać w ogrodach zimowych oraz domowych strefach spa, do których najczęściej zaglądamy zimą. Ustawione wokół sauny czy jacuzzi pozwalają zrelaksować się w luksusowej atmosferze, ale nie zaszkodzi na pewno woda czy ciepło. A gdy rozpocznie się sezon ogrodowy, można je od razu przemieścić na taras!

Uniwersalne meble ogrodowe Ethimo / mellowform.com
Uniwersalne meble ogrodowe Ethimo / mellowform.com
Zestaw odpoczynkowy z syntetycznej plecionki Ethimo / mellowform.com
Zestaw odpoczynkowy z syntetycznej plecionki Ethimo / mellowform.com
Krzesła z technorattanu Roberti Rattan / mellowform.com
Krzesła z technorattanu Roberti Rattan / mellowform.com

Uniwersalne meble ogrodowe z drewna

Tą samą rolę co meble technorattanowe mogą oczywiście spełniać stoły, krzesła i ławki drewniane. Współczesna jakość mebli ogrodowych – wykonanych z tak szlachetnych materiałów jak drzewo teakowe – nie pozostaje daleko w tyle za designem klasycznego wyposażenia wnętrz. Naturalnie, nikt nie oczekuje, aby tarasowe zestawy jadalne lądowały po sezonie w kuchni, ale nie ma żadnych przeciwskazań, aby wykorzystać je na przeszklonej werandzie czy w ogrodzie zimowym. Ba, wygodne krzesło z podnóżkiem ustawione przy dużym oknie w salonie, sypialni czy bibliotece może być ulubionym miejscem na zimowe nagrzewanie się przez szybę.

Drewniane meble outdoorowe można również wykorzystywać w przypadku większych uroczystości organizowanych we wnętrzach. Imprezy urodzinowe, święta czy komunie wymagają czasem zaproszenia większej ilości osób, dla których zabrakłoby miejsc siedzących. Elegancki zestaw ogrodowy doskonale rozwiązuje ten problem.

Uniwersalne meble ogrodowe Ethimo / mellowform.com
Drewniane krzesło z podnóżkiem Skagerak / mellowform.com
Drewniane krzesło z podnóżkiem Skagerak / mellowform.com
Ogrodowy zestaw jadalny Skagerak / mellowform.com
Ogrodowy zestaw jadalny Skagerak / mellowform.com

Podręczne dodatki do domu i ogrodu

Wreszcie, na tarasie wykorzystujemy też mniejsze meble i sprzęty, które z powodzeniem da się nie tylko schować, ale i wykorzystać w domu po sezonie. Mowa przede wszystkim o stołkach i stolikach do kawy, których, jak pokazuje doświadczenie, nigdy dosyć. Jako podręczny blat mogą one wylądować w sypialni, pokoju dziecinnym czy nawet na korytarzu.

Poza tym bardzo przydatne są również wózki ogrodowe, które z powodzeniem można wykorzystać podczas domowych przyjęć, a nawet zwykłych rodzinnych kolacji. Dzięki wbudowanym kółeczkom przewiozą one z kuchni do jadalni przyprawy, sztućce czy butelki z napojami.

Na uwagę zasługują również kwietniki i stylowe donice, które mogą mieścić w sobie gatunki zdecydowanie ciepłolubne, takie jak fikusy czy drzewka cytrusowe. Latem korzystają one z ciepła i nasłonecznienia, ale zimą również potrzebują światła i temperatury powyżej zera. Przestawione do ogrodu zimowego pozwolą wyczarować piękną oranżerię, w które zimowy czas na pewno będzie szybciej płynął.

Drewniany stołek Ethimo / mellowform.com
Drewniany stołek Ethimo / mellowform.com
Metalowy kwietnik Roshults / mellowform.com
Metalowy kwietnik Roshults / mellowform.com
Wózek ogrodowy Roshults / mellowform.com
Wózek ogrodowy Roshults / mellowform.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *