Nowoczesny taras – 5 propozycji

Jak urządzić nowoczesny taras, który zaspokoi standardy XXI-wiecznego urbanizmu? Przede wszystkim warto zrezygnować ze stereotypów!

Żyjemy w czasach, gdy posiadanie tarasu jest bardziej oczywiste niż posiadanie ogrodu. Nawet w miastach człowiek chętnie korzysta bowiem z uroków przesiadywania na świeżym powietrzu. W naturalny sposób więc design outdoorowych mebli musiał dostosować się do modernistycznych wymogów architektury. Efekty są więcej niż zadawalające!

Pomysłowe innowacje

Meble tarasowe coraz częściej rezygnują z tradycyjnej praktyczności na rzecz designu przez wielkie „D”. Nie boimy się już więc miękkich poduszek, drewna czy lekkich plecionek – przeznaczone na wybetonowany, nierzadko zadaszony taras sprzęty nie muszą spełniać survivalowych wymagań. Kluczowy staje się natomiast styl – unikatowy, luksusowy, budzący podziw u gości. W tej konwencji utrzymane są outdoorowe meble marki Roberti Rattan, które pozwalają tworzyć całe salony na świeżym powietrzu. Na uwagę zasługują zwłaszcza drewniane moduły, które wpisują się w modne ekologiczne trendy, a zarazem są niezwykle funkcjonalnym elementem. Producent oferuje bowiem całą gamę kompatybilnych dodatków – siedzisk, donic, ekranów przeciwsłonecznych czy blatów, które można zaaranżować w dowolny sposób na drewnianych fundamentach.

Nowoczesny taras – aranżacja Roberti Rattan / mellowform.com

Ultra nowoczesne plecionki

Technorattan to nowe ogrodowe tworzywo, które zrewolucjonizowało rynek mebli tarasowych. Da się z niego stworzyć całe zestawy wypoczynkowe o atrakcyjnej kolorystyce – choćby uwielbianej przez projektantów bieli. Sofa w połączeniu z fotelami i niskim stolikiem to doskonały pomysł na nowoczesny taras, który ma pełnić przede wszystkim funkcję relaksacyjną. Końcowy efekt bardziej przypomina klasyczny domowy salon niż aranżację ogrodową, a to dzięki takim stylowym dodatkom jak poduszki dekoracyjne, deki czy nawet dywaniki pod stopy! Nawet na pozbawionym zieleni tarasie takie umeblowanie będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie, a wręcz elegancko!

Biały zestaw wypoczynkowy Roberti Rattan / mellowform.com
Biały zestaw wypoczynkowy Roberti Rattan / mellowform.com

Nowoczesny taras w wersji klasycznej

Modernizm nie musi jednak szokować. Do nowoczesnej stylistyki doskonale wpisują się również drewniane meble ogrodowe, które pozwalają tworzyć wygodne jadalnie za drzwiami balkonowymi. O designerskim efekcie decydują tu detale – barwa i tekstura drzewa, a przede wszystkim niebanalne ramy krzeseł i stołów. Dodatkowego smaczku takiemu zestawowi dodają innowacyjne pomysły na siedziska – np. z trwałych włókien tekstylnych, inspirowane poniekąd trendami etnicznymi. Minimalizm formy i konsekwencja kolorystyczna pozwalają utrzymać aranżację w przyjemnej wizualnej harmonii, która obroni się nawet na 10 piętrze wieżowca w centrum metropolii.

Zestaw ogrodowy Ethimo / mellowform.com
Nowoczesny taras – zestaw ogrodowy Ethimo / mellowform.com

Modułowe sofy

Na uwagę zasługuje także moda na modułowe zestawianie mebli tarasowych, którą wciela w życie coraz więcej producentów. Pojedyncze moduły są niczym klocki, z których złożyć można dowolne kształty i rozmiary siedzisk. Wykonane z tworzyw sztucznych obicia gwarantują przy komfort, który w porównaniu z tradycyjnymi ogrodowymi meblami ma charakter prawdziwie rewolucyjny. Na sofach, leżankach i fotelach można więc siedzieć, polegiwać, a nawet opalać się w zależności od upodobania, a całość stwarza ciekawe wrażenie zrelaksowanej strefy inspirowanej południowym klimatem sjesty. Bardzo ciekawie w takiej aranżacji odnajdują się wyraźniejsze kolory – zwłaszcza błękit i żółć!

Modułowe sofy Varaschin / mellowform.com
Modułowe sofy Varaschin / mellowform.com

Skrajny minimalizm

Może wreszcie zdarzyć się tak, że zamiast trzydziestometrowego tarasu mamy do dyspozycji niewielki balkon. I to nie jest jednak powodem, aby rezygnować ze swobody jedzenia na świeżym powietrzu. We współczesnej ofercie znajdziemy bowiem bardzo proste zestawy jadalniane, które rezygnują nawet z oparć, aby zaoszczędzić dostępną powierzchnię. Wykonane z nowoczesnych materiałów prezentują się jednak zaskakująco stylowo mimo tego wymuszonego minimalizmu i sprawdzają się tak przez rodzinnych obiadach weekendowych, jak i podczas wieczornych imprez z przyjaciółmi. Wysokie krzesła i stoły to szczególnie polecany wybór do limitowanej przestrzeni!

Nowoczesna jadalnia tarasowa Varaschin / mellowform.com
Nowoczesna jadalnia tarasowa Varaschin / mellowform.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *